tanie loty do Norwegii
TANIE LOTY DO NORWEGII
Bilety lotnicze do Norwegi. Tanie loty.
 
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna

Zwiedzanie Norwegii

Norwegia to raj dla wędkarzy, żeglarzy, narciarzy, miłośników pieszych i rowerowych wypraw, wspinaczki oraz fotografów hobbystów. Zarówno miłośnicy cieplejszego klimatu na południu kraju, jak i zapaleńcy poszukujący wrażeń przy zwiedzaniu odciętych od świata wiosek na chłodnej północy znajdą w Norwegii coś dla siebie. To kraina Fiordów, malowniczych wiosek, dolin polodowcowych, zapierających dech w piersiach widoków, majestatycznych gór (Jotunheimen, Rondane), płaskowyżów, lodowców, zabytkowych drewnianych kościołów (tzw. Stavkirke), kraj o linii brzegowej dłuższej niż linia brzegowa USA. Główne miasta to Oslo Trondheim, Bergen i Stavanger.

Dobra wiadomość dla rowerzystów jest taka, że część linii lotniczych oferuje przewóz roweru do Norwegii w cenie biletu, ale też jest to jedyny darmowy sposób poruszania się po tym kraju (wiele dróg jest płatnych, ale wyłącznie dla pojazdów silnikowych). Zarówno piechurów jak i rowerzystów ostrzegamy: szlaki turystyczne w Norwegii są zwykle nieoznaczone i niebezpieczne są wyprawy w mniej cywilizowane rejony kraju (zwłaszcza góry) bez przewodnika lub bardzo dokładnych map – można się bardzo łatwo zgubić, a kraj nie jest gęsto zaludniony, więc od najbliższej miejscowości mogą nas dzielić odległe dystanse. Warto też uzbroić się w maść na komary i meszki, które bywają w tym kraju wyjątkowo dokuczliwe. Najbardziej luksusowym i kosztownym sposobem na zwiedzanie Norwegii jest podróż promem i zwiedzanie portów połączone z podziwianiem fiordów. Narciarze wyszaleją się za wszystkie czasy w Lillehammer, rejonie Tromso i Narwiku.

Norwegowie są bardzo uprzejmi i gościnni, witają turystów serdecznie (choć z charakterystyczną dla Skandynawów rezerwą), ale wymagają przestrzegania lokalnego prawa i poszanowania dla ekologii (bardzo źle widziane jest jakiekolwiek śmiecenie). Lubią gdy chwali się wszystko co norweskie, nie przepadają natomiast za swoimi sąsiadami ze Szwecji. W kraju praktycznie nie występują kradzieże – nieraz w sklepach w mniejszych miejscowościach nie ma kasjera, po wybraniu towaru zostawia się przy kasie odliczona gotówkę. W całym kraju do dziś obowiązuje prawo Allemansretten, w myśl którego każdemu przybyszowi wolno rozbić obóz na jeden dzień w każdym miejscu, nawet na terenie prywatnym (starczy grzecznościowe pytanie o zgodę), o ile jest on oddalony od najbliższych zabudowań o ok. 150m., aby nie przeszkadzać. Miejsce obozowania trzeba pozostawić po sobie w takim stanie, w jakim je zastaliśmy.

Norwegia jest krajem drogim, osoby szukające oszczędności często więc zabierają własną żywność z Polski lub szukają promocji w lokalnych sklepach. Przed wyprawą w mniej znane nam rejony tego kraju dobrym pomysłem jest zaopatrzyć się w gotówkę, ponieważ zagraniczne karty płatnicze nie zawsze są w Norwegii akceptowane, a bankomaty znajdziemy wyłącznie w miastach i miasteczkach, których nie ma wiele.

Uwaga turyści zmotoryzowani! Nagrzany w dzień asfalt drogi to nieraz jedyne w okolicy źródło ciepła w mroźne dni, więc z lubością wyleguje się na nim dzika zwierzyna z reniferami na czele. Zwłaszcza podróżując na północ należy jechać ostrożnie i wolno – za zakrętem na drodze może leżeć całe stado reniferów. Warto też uzbroić się w cierpliwość – czasem trzeba długo czekać, nim te piękne zwierzęta zejdą z rozgrzanej drogi i pozwolą nam przejechać.

Tanie loty do Norwegii
najniższe ceny biletów lotniczych